Image by Wolfgang Hasselmann

Nie musisz iść sam!

Świadectwo o wspólnocie

Czy wiara może być żywa?

Tak! Ta strona powstała, żeby pokazać, że to możliwe.

Zaprosiłam kilka osób, żeby opowiedziały mi o swoich doświadczeniach. Każda z nich pochodzi z innej wspólnoty. To jest właśnie w nich najpiękniejsze – wspólnoty są bardzo różnorodne – niczym ludzie!

Zapraszam do lektury i mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie!

ja.png
Kim jestem?

Nazywam się Emilia Domańska i jestem studentką 5 roku Humanistyki cyfrowej na KULu. Zajmuję się grafiką komputerową.

 

Obecnie należę do wspólnoty Domowego Kościoła, która jest częścią Ruchu Światło-Życie, znanego też jako Oaza.

Skąd pomysł?

Stronę tworzę w ramach projektu dyplomowego na moim kierunku studiów. Celem projektu jest stworzenie treści na dowolny temat i ich publikacja w Internecie.

Inspiracją do wybrania przeze mnie tematu bliskiego wierze był podcast prowadzony przez dominikańskiego zakonnika o tytule „Historie potłuczone”. Jego tematem są opowieści ludzi, którzy pomimo własnej słabości doświadczyli działania Pana Boga w swoim życiu. Pomyślałam, że również chciałabym przedstawić ludziom świadectwa osób, które żyją prawdziwą wiarą.

Pustynia
Ślady stóp na piasku
Moja droga do wspólnoty

Kiedy przyjechałam na 1 rok studiów do Lublina, daleko od mojego małego miasteczka, nie wiedziałam, że w ogóle istnieją takie grupy w Kościele jak wspólnoty. Niedługo potem trafiłam do Oazy Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Na pierwszych wyjazdowych rekolekcjach w moim życiu, organizowanych przez studentów z tej wspólnoty, doświadczyłam czegoś niezwykłego. Ludzie, których znałam 2 dni wydali mi się bliscy jak siostry i bracia. Zdumiało mnie jak każdy z nich ma osobistą relację z Panem Bogiem. Nigdy wcześniej nie doświadczyłam czegoś takiego w mojej małej parafii!

Ta decyzja o wstąpieniu do wspólnoty zupełnie zmieniła moją wiarę. Stała się ona żywa i głębsza. Dlatego postanowiłam stworzyć projekt, który może dotrze do kogoś, kto jest w podobnym miejscu, co ja 5 lat temu. Chcę pokazać wartość życia we wspólnocie ludziom, którzy nigdy o tym nie słyszeli.

monstera_trojkat.png